November 12, 2015

Lyrics

Vjen serish nje tjeter nate
Te kjo gote shpjegim kerkoj
E kam humbur, s'di se c'kam
I vetem per ty mendoj
pyes veten sa me do
kur sjam me ty a ndjen mall
ne kete bote qe vec vrapon me mjafton qe ty te kam
ja pse dua cdo moment te te them...
dua te jem aty
dua te rri me ty
ne krahet e tua gjej qetesi
dhe un e di qe ti me do
e veshtire ta premtosh qe sdo te mbaroje
po kur ty te te perqafojj
sdua te mbarooj
...
probleme kam me jeten time
pprobleme kam me veten
cfare kerkoj cfare un besoj
akoma pa pergjigje
po kur jam me ty cdo moment shijoj
prania jote me ploteson
dhe trishtimi i shuar zemren e ndez
ndoshta gjithmone sdo me kesh
por te dua dhe cdo moment un e ndjej te te them...
dua te jem aty
dua te rri me ty
ne krahet e tua gjej qetesi
dhe une e di qe ti me do
e veshtire ta premtosh qe sdo mbaroje
por kur ty te te perqafoj
sdua te mbarooje
ne rruget e jetes
do kete kalimtare
disa do shkojne e vijne
por ti shpresoj te mbetesh
ne rrugen time ne rrugen tone
gjithcka do jete e bukur nese jemi bashke
te dy pergjithmoneee
no no no no
dua te jem aty
dua te rri me ty
ne krahet e tua gjej qetesi
dhe une e di qe ti me do
e veshtire ta premtosh qe sdo mbaroje
po kur ty te t'perqafoj sdua te mbaroje

Show moreShow less